Welcome our new workshop! – İlk atölyemiz doğdu!

–sHR. designed and presented a brand new workshop about creating new possibilities in our lives through different perspectives. You’ll see the further details in Turkish since this is the workshop language as well.–


sHR. yepyeni bir proje için kolları sıvadı, çalıştı, renk renk ilmik ilmik özenle ördü. Umutla üretti; içselleştirdi ve “buyursunlar!” dedi ve yaratımını gün yüzüne çıkardı. Birbirinden aydınlık katılımcılarla projemiz 16 Ocak 2016 Cumartesi günü doğdu!

O gün sHR ile birlikte tüm katılımcılar hayata Nâzım gibi baktılar, bakmakla kalmadılar deneyimlediler, yollara düştüler umutlu, aydınlık diyarlara gittiler, oralardan kendilerine özgün yaratımlar toplayıp getirdiler. Şiir denizine daldılar, derinlere indiler, tutsak kaldıklarını sandıkları o derin yerleri keşfettiler. “Buradan çıkış yok” diyerek hapsolduklarını sandıkları o yerlerden ferah nefesler alarak ve ellerinde çıkış anahtarlarıyla çıktılar.

O gün sHR ve tüm katılımcılar Nâzım’ın dünyaya gelişini, doğumgününü onurlandırdılar.

O gün, atölyemize katılan dostlarla “biz” olmanın, paylaşmanın, umutla üretmenin, insana güvenin, memleket sevgisinin, coşku ve neşenin sofrasına oturduk; kimileyin hüzünlendik, kimileyin ağız dolusu güldük, kimileyin şaşırdık, meraklandık ve en güzeli de özgün yaratımlarla, umut dolu sözlerle, kararlarla çıktık atölyeden.

Atölye sonrası aldığımız bizi geliştiren, güzel yorumlara ek olarak “bir sonraki ne zaman” gibi soruları duymak da ayrı bir güç  ve heyecan verdi bize. Evet, atölyemiz devam edecek, hem de her seferinde bambaşka sürprizlerle! sHR. yaratıcı ve özgündür! Yaratmaya ve paylaşmaya devam edeceğiz. Ah işte Nâzım da geldi:

Güzel günler göreceğiz çocuklar,

güneşli günler

                göre-

                      -ceğiz…

Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar,

ışıklı maviliklere

                          süre-

                                -ceğiz…

Tamam Nâzım! Biz varız!

Bir sonraki atölyemize siz de gelin, gelin güzel günleri, güneşli günleri birlikte yaratalım! Gelin atölyemizde birlikte umutla üretip kendi tutsaklıklarımızdan çıkıp ışıklı maviliklere yol alalım!

 Not: Atölyemizi merak ettiyseniz ya da siz de paylaşımda bulunmak isterseniz sosyal medyada şuralara bir göz atabilirsiniz:

#shratolye

#atolyenazim

#shrconsultancy

Leave a Reply