sHR Atölye Nazım

Spring has come together with our second workshop! | sHR. baharın gelişiyle ikinci atölyesini gerçekleştirdi!

–sHR. is proud of presenting the second workshop. (You’ll see the further details in Turkish since this is the workshop language as well.)–


sHR. 16 Ocak 2016 ‘da dünyaya getirdiği atölyesinin ikincisini baharın gelişiyle gerçekleştirdi!

26 Mart 2016, Cumartesi günü aydınlık katılımcılarıyla sHR. ailesi umut denizinin üstünde bir buluta tutundu, yol aldı, yarattı paylaştı. Baharın canlılığını getiren tüm katılımcılarımıza ayrı ayrı içten teşekkürler !

Atölyemizde Nâzım bize kutupyıldızı gibi rotayı gösterdi, bambaşka dünyaların kapılarını açtı. Kimileyin soğuk gri betonlar arasındaki yalnızlığı kimileyin de coşkulu zümrüt bir kalabalık olmanın çocuksu sevincini yaşattı. Her bir katılımcı özgün iç dünyasının kapılarını araladı, kapının ardındaki binbir rengin tadına baktı, halden hale geçti.

Atölyemize katılanlar, en karanlık anlarda bile minik bir serçenin sesindeki gücü farketti. Sonra Nâzım geldi, kilidi açtı ve dedi ki:

“Serçe gibisin kardeşim” …

Evet, o serçe biziz, umudumuz, gücümüz, karanlığın içindeki aydınlık biziz !


26 Mart Cumartesi günü, tek tek atölye salonumuza adım atan tüm katılımcılarla bütünleştik, kutsal bir ateş yaktık, kesemize atacağımız öğrenimleri ilmik ilmik birlikte ördük.

Kimimiz gümüşten bir gemi, kimimiz sarı bir balık, kimimiz kırmızı bir mercan, kimimiz mavi bir yosun gibi ayrı ayrıydık, atölye boyunca bir olmaya doğru ilerledik ve derken Nâzım omzumuza dokundu, şunları söyledi:

Bulut mu olsam,

gemi mi yoksa?

Balık mı olsam,

yosun mu yoksa?..

Ne o, ne o, ne o.

Deniz olunmalı, oğul,

bulutuyla, gemisiyle, balığıyla, yosunuyla.

Teşekkürler Nâzım, öğütlerini dinliyoruz, çeşitlilikle dolu bir deniz oluyoruz, aile oluyoruz, büyüyor gelişiyoruz.

sHR Atölye Nazım_26.03.2016

sHR. Atölye, 26.03.2016

Ailemize siz de katılın! Gelin güneşi buluttan birlikte çıkaralım, gelin kendi gücünüzün neler yaratabileceğini birlikte keşfedelim, gelin birlikte yaşam nasıl daha hafif olabilir birlikte deneyimleyerek görelim. Bu davet bizim: Bulutuyla, gemisiyle, balığıyla, yosunuyla engin bir deniz olalım !

#shratolye

#atolyenazim

#shrconsultancy

Bir sonraki atölyemize katılmak, şimdiden yerinizi ayırtmak, size özgü hediyelerimizi keşfetmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@shr-consulting.com

3 thoughts on “Spring has come together with our second workshop! | sHR. baharın gelişiyle ikinci atölyesini gerçekleştirdi!

  1. LEVENT on

    Nazım’ı daha yakından tanımak ve onun hayata bakışını hayatınızın her alanına aslında ne kadar da basit ve etkili bir şekilde uygulayabileceğinizi görebileceğiniz, güzel bir kurgu ve akışla hazırlanmış çok özel, şiir tadında bir atölyeydi. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir etkinlik..

  2. shr on

    Atölye ile ilgili değerli ve içten yorumlarınız için çok teşekkür ederiz Levent Bey. Siz değerli katılımcılarımızın bu güzel yorumlarını duymak ve takdirlerini almak; sHR. olarak bizi, “üretmek, yaratmak ve paylaşmak” konusunda daha çok motive ediyor. Sizlerin destekleri sayesinde yaratıcı ve özgün olmaya devam edeceğiz!

  3. Pingback: yerkure

Leave a Reply